Celtic-Next kümesinin sonbahar çağrısı yayınlandı. En az iki farklı Eureka ülkesinde iki bağımsız kuruluşun ortaklık şartı ile başvurulabilecek çağrıya sunulacak proje fikirleri için telekomünikasyon ve ICT (bilgi ve iletişim teknolojileri) ile ilintili ve pazar odaklı olduğu sürece bir tematik alt alan beklentisi bulunmuyor. Çağrıya 21 Ekim 2022 tarihine kadar çevrimiçi başvuru sistemi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Tek aşamalı (FPP-Full Project Proposal) olarak başvuru alacak olan çağrıya online başvuru yapılacaktır. FPP değerlendirmesi sonrasında etiket (Label) alan proje önerileri TEYDEB'in 1509 Programına ulusal başvurularını yapmaya davet edilecektir.

7 Eylül 2022 tarihinde çevrim içi şekilde düzenlenen proje teklifleri günü (Online Proposers Day) kapsamında çağrı tanıtılmış, ortak arayan fikirler sunulmuş ve ülkelerin fon imkanları katılımcılar ile paylaşılmıştır. Bahsi geçen etkinlik kapsamında sunulan fikirlere ve yapılan sunumlara ulaşmak için lütfen tıklayınız: https://www.celticnext.eu/event/next-proposers-day-autumn-call-2022/

Çağrı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

İletişim:

Umut EGE

eureka@tubitak.gov.tr

0 312 298 1861