2023-2024 döneminde Eureka Başkanlığı Ülkemiz tarafından TÜBİTAK koordinasyonunda yürütülmektedir. Eureka Türkiye Dönem Başkanlığı çerçevesinde, 13-14 Haziran 2024 tarihlerinde İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde Küresel İnovasyon Zirvesi düzenlenecektir.

Tematik odaklı paneller, sunumlar ve ülke tanıtımları gibi çeşitli oturumları içerecek Küresel İnovasyon Zirvesi’nin içeriği, Yeşil ve Dijital Dönüşüm konularına odaklanarak hazırlanmaktadır. Zirve, katılımcıların araştırma ve inovasyonda en son trendler ve en iyi uygulamalarla etkileşimde bulunabileceği kapsamlı bir platform sunacaktır. Zirvede ayrıca Eureka kapsamında desteklenmiş başarılı projelere Türkiye Eureka İnovasyon Ödülleri takdim edilecektir. Katılımcıların proje fikirlerine ortaklar bulabilmesi için sunumlar yapabileceği, ikili görüşmeler gerçekleştirebilecekleri ortamlar oluşturulacaktır. Bu doğrultuda zirveye Eureka üyesi 47 ülkeden üst düzey katılımcılar ve kendi alanında lider çalışmalar yapan öncü firmalar, inovasyon liderleri, sanayi kuruluşları ve KOBİler davet edilecektir. Proje ortaklıkları oluşturmak ve ikili görüşmeler gerçekleştirmek üzere birçok ülkeden paydaş zirveye katılım sağlayacaktır. 

Küresel İnovasyon Zirvesi hakkında tüm detaylar ve etkinlik kayıtları https://gis-2024.b2match.io/ internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir.