Türkiye, Güney Kore, Almanya, Avusturya, Belçika (Flanders, Wallonia), Birleşik Krallık, İspanya, Kanada, Hırvatistan, Çekya, Danimarka, Macaristan, Lüksemburg ve Malta’nın dahil olduğu çok taraflı EUREKA Network çağrısı açıldı. Çağrının son başvuru tarihi 30 Haziran 2020.

Proje başvurusunda bulunmak için iki farklı katılımcı ülkeden en az birer bağımsız firmanın katılım şartının sağlanması gerekmektedir.

İleri malzeme alanında uygulamalı araştırma ve yenilik projesi önerileri sunulmasının beklendiği çağrının kapsamı aşağıda belirtilmiştir:

  • Yarı İletkenler (Semiconductors and Display)
  • Enerji Depolama dahil İkincil Piller ve Sensör Teknolojisi (Secondary Batteries and Sensor Technology, including Energy Storage)
  • Karbon Endüstrisi ve Kimya, Hafif Malzemeler, Kompozitler ve Plastiklerin Geri Dönüşümü, Nano Malzemeler ve Plastik malzemeler (Carbon Industry and Chemistry, including Lightweight Materials, Composites and Recycle of Plastics, Nano Materials and Plastic materials)
  • Makine, Robotlar ve Metal Sanayi (Machinery, Robots, and Metal Industry)

Proje ortakları ile birlikte doldurulacak uluslararası başvuru formunu takiben Türk firmaların ulusal başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. EUREKA Programı kapsamında gerçekleştirilen ulusal başvurular TEYDEB’in 1509 Programı ile yürütülmektedir.

Başvuru öncesinde EUREKA Ulusal Koordinasyon Ofisi ile iletişime geçilmesi önerilmektedir.

Çağrıya ilişkin detay bilgiler için lütfen tıklayınız.

 

İletişim:

Umut EGE

eureka@tubitak.gov.tr

0 312 298 1861