ITEA Kümesi Proje Pazarı (PO Days) 2022 Etkinliği’ne Seyahat Desteği Veriyoruz!

13-15 Eylül 2022 tarihleri arasında Helsinki/Finlandiya’da düzenlenecek olan “ITEA Kümesi Proje Pazarı (PO Days) 2022”  etkinliğine katılım için TÜBİTAK tarafından seyahat desteği verilecektir. Seyahat desteği, EUREKA çağrılarına sunulacak projelerde yer almak isteyen ve proje ortağı arayan proje yürütücüsü adaylarına yöneliktir.

Eylül ayında açılacak olan ITEA 4- 2022 Yılı Çağrısı kapsamında ITEA Sekretaryası ve fonlayıcı kuruluşlara sunulması beklenen proje fikirlerinin paylaşılacağı etkinlik, iki yıl aradan sonra (pandemi nedeniyle) bu yıl yüz yüze gerçekleşecek. Her yıl düzenli olarak, yazılım alanında yenilikçi Ar&Ge projelerini destekleme amaçlı açılan çağrı öncesinde gerçekleşen PO Days, potansiyel proje fikirlerinin tartışıldığı ve konsorsiyumlar dahilinde firmaların ortaklıklar kurduğu çağrıya hazırlık etkinliği olup, 300’den fazla firma temsilcisini bir araya getirmesi beklenmektedir.

Etkinlik çerçevesinde gerçekleştirilecek ikili görüşmelere, sunum ya da farklı oturumlara katılmak isteyenlerin öncelikle etkinliğin web sayfasından kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Kayıt için: https://itea4.org/podays2022/index.html

 

TÜBİTAK SEYAHAT DESTEĞİNİN KAPSAMI

Etkinliğe katılım sağlayan ve Ar-Ge ve inovasyon projesi fikri olan firmalara, TÜBİTAK tarafından seyahat desteği (ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak, tren ve/veya otobüs bileti dahil - en fazla 1000 Avro tutarında) verilecektir. Seyahat desteğine başvurmak isteyen firmaların 13 Eylül – 7 Ekim 2022 tarihleri arasında https://uidb-destekodul.tubitak.gov.tr/ adresinden başvuru yapması gerekmektedir. Etkinlik için her firmadan yalnızca bir yetkiliye destek verilecektir. Destek başvurusu etkinlik sonrasında gerçekleştirilecektir.

İletişim:

Dr. Ayda KARA PEKTAŞ

eureka@tubitak.gov.tr