ITEA Paydaşları Yeniden Bir Araya Geliyor:

“ITEA PO Days” 13-15 Eylül 2022 Tarihleri Arasında Helsinki’de Düzenlenecek!

EUREKA çatısı altında yazılım inovasyonu alanındaki projelere odaklanan, destek sağlayan, katma değeri ve ticarileşme potansiyeli yüksek projelerin ortaya çıkmasında büyük destek sağlayan ITEA Kümesinin en önemli etkinliklerinden, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle iki yıldır çevrimiçi olarak düzenlenen “ITEA Project Outline (PO) Preparation Days”, bu yıl tekrar yüz yüze düzenlenecek.

Eylül ayında açılacak olan ITEA 4- 2022 Yılı Çağrısı kapsamında, firmaların, ITEA Sekretaryası ve fonlayıcı kuruluşlara sunulması beklenen proje fikirlerinin katılımcılarla paylaşılabileceği etkinlik, 13-15 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacak. Her yıl düzenli olarak, yazılım alanında yenilikçi Ar&Ge projelerini destekleme amaçlı açılan çağrı öncesinde gerçekleşen PO Days, potansiyel proje fikirlerinin tartışıldığı ve konsorsiyumlar dahilinde firmaların ortaklıklar kurduğu çağrıya hazırlık etkinliği olup, 300’den fazla firma temsilcisini bir araya getirmesi beklenmektedir.

Söz konusu etkinliğe katılım sağlayacak firma temsilcileri;

  • Proje fikirlerini sunabilecek,
  • Online çalışma gruplarında proje fikirleri hakkında diğer katılımcılarla faydalı tartışmalar yapabilecek,
  • Avrupa ve diğer EUREKA üyelerinin firma temsilcileriyle bir araya gelerek işbirliği imkanları hakkında görüşmeler yapabilecek,
  • Ortak arayan firmalar, dünya çapında önde gelen firmalarla ortaklık kurma girişimlerinde bulunabilecek ve
  • Ulusal fonlayıcı kuruluşların kuralları ve faaliyetleri hakkında Kamu Yetkilileriyle görüşebilecek.

Program dahilinde, 13-14 Eylül tarihlerinde Helsinki'de PO Days gerçekleştirilecek olup, 14 Eylül öğleden sonrasında ve 15 Eylül tarihinde “ITEA Family Reunion” etkinlikleri düzenlenecek.

PO Days katılım ücreti 150 Euro (VAT excluded/non-refundable) iken, “ITEA Family Reunion” katılım bedeli, ITEA tarafından 50 Euro (VAT excluded/non-refundable) olarak belirlendi. 14 Eylül akşamı düzenlenecek olan akşam yemeğine katılım bedeli ise ayrıca 50 Euro (VAT excluded/non-refundable)'dur. 

Detaylar ve kayıt için: https://itea4.org/podays2022/po-days-2022.html